Medaljer pr. juni 2019:

GULD: 111
SØLV: 80
BRONZE: 52

 

Konkurrencer:

55. EM 2019, Sankt Petersborg, Rusland, juni 2019

Junior all girl elite:
Rockets Fire ‘n’ Smoke, 7 ud af 13

54. Sommercup 2019, Gladsaxe, juni 2019

Peewee minor:
Rockets Sputnik, opvisning
Peewee level 2
Rockets Universe, opvisning
Rockets Venus, opvisning
Peewee level 3:
Rockets Shooting Star
Rockets Apollo, SØLV, 2 ud af
Junior level 3:
Rockets Discovery, BRONZE, 3 ud af
Junior level 4:
Rockets Gravity, GULD, 1 ud af
Junior all girl elite:
Rockets Fire ‘n’ Smoke, SØLV, 2 ud af
Junior all girl group stunt:
Rockets Aquila, 4 ud af 5
Senior all girl group stunt:
Rockets Aspire, GULD, 1 ud af 2
BRONZE: 1
SØLV: 2
GULD: 2

53. DM 2019, Odense, marts 2019

Peewee minor:
Rockets Sputnik, opvisning
Peewee level 2:
Rockets Universe, opvisning
Rockets Venus, opvisning
Peewee level 3:
Rockets Shooting Star, 6 ud af 12
Rockets Apollo, GULD, 1 ud af 12
Junior level 3:
Rockets Fuse, 6 ud af 11
Rockets Discovery, BRONZE, 3 ud af 11
Junior level 4:
Rockets Gravity, GULD, 1 ud af 5
Junior all girl elite:
Rockets Fire ‘n’ Smoke, GULD, 1 ud af 6
Senior coed premier:
Rockets Curiosity, GULD, 1 ud af 3
Senior all girl premier:
Rockets Pioneer, GULD, 1 ud af 5
BRONZE: 1
GULD: 5

52. Nordic All Level Championship 2018, Partille, Sverige, december 2018

Peewee level 1:
Rockets Venus, 14 ud af 14
Junior level 4:
Rockets Gravity, GULD, 1 ud af 2
GULD: 1

51. Julecup 2018, Randers, november 2018

Peewee minor:
Rockets Sputnik, opvisning
Peewee level 2:
Rockets Universe, opvisning
Rockets Venus, opvisning
Peewee level 3:
Rockets Shooting Star, 5 ud af 9
Rockets Apollo, GULD, 1 ud af 9
Junior level 3:
Rockets Fuse, 4 ud af 10
Rockets Discovery, BRONZE, 3 ud af 10
Junior level 4:
Rockets Gravity, BRONZE, 3 ud af 4
Junior All Girl elite:
Rockets Fire ‘n’ Smoke, GULD, 1 ud af 5
Senior All Girl Premier:
Rockets Pioneer, GULD, 1 ud af 4
Senior Coed Premier:
Rockets Curiosity, GULD, 1 ud af 3
Senior partner stunt:
Rockets Fly High, GULD, 1 ud af 2
Senior All girl group stunt:
Rockets Aspire, GULD, 1 ud af 2
BRONZE: 2
GULD: 6

50. EM 2018, Helsinki, juni-juli 2018

Junior All Girl Elite:
Rockets Fire ‘n’ Smoke, 11 ud af 17
Senior All Girl Premier:
Rockets Pioneer, 9 ud af 14
Senior Coed Premier:
Rockets Curiosity, 6 ud af 11

49. Sommercup 2018, Gentofte, juni 2018

Senior partner stunt:
Rockets Sunshine, GULD, 1 ud af 1
Junior All Girl Group Stunt:
Rockets Black Star, 9 ud af 9
Rockets Capella, 7 ud af 9
Rockets Galaxy, 6 ud af 9
Rockets Cosmic, 5 ud af 9
Rockets Ace, BRONZE, 3 ud af 9
Peewee minor:
Rockets Sputnik, opvisning
Peewee level 2:
Rockets Universe
Peewee level 3:
Rockets Shooting Star, 6 ud af 10
Rockets Apollo, SØLV, 2 ud af 10
Junior level 3:
Rockets Venus, 7 ud af 7
Junior level 4:
Rockets Gravity, GULD, 1 ud af 2
Senior Coed Premier:
Rockets Curiosity, GULD, 1 ud af 1
BRONZE: 1
SØLV: 1
GULD: 3

48. JamFest Nordic 2018, Nyköping Sverige, maj 2018

Junior level 3:
Rockets Venus, BRONZE, 3 ud af 3
BRONZE: 1

47. DM 2018, København, april 2018

Peewee minor:
Rockets Sputnik, opvisning
Peewee level 2:
Rockets Universe, opvisning
Peewee level 3:
Rockets Apollo, SØLV, 2 ud af 11
Rockets Shooting Star, 7 ud af 11
Junior level 3:
Rockets Discovery, BRONZE, 3 ud af 12
Rockets Venus, 12 ud af 12
Junior level 4:
Rockets Gravity, GULD, 1 ud af 2
Senior level 4:
Rockets Viper, SØLV, 2 ud af 2
Junior all girl elite:
Rockets Fire ‘n’ Smoke, GULD, 1 ud af 8
Senior coed premier:
Rockets Curiosity, GULD, 1 ud af 4
Senior all girl premier:
Rockets Pioneer, GULD, 1 ud af 3
BRONZE: 1
SØLV: 2
GULD: 4

46. Julecup 2017, Randers, november 2017

Peewee minor:
Rockets Sputnik, opvisning
Peewee level 2:
Rockets Stardust, opvisning
Peewee level 3:
Rockets Apollo, GULD, 1 ud af 10
Rockets Shooting Star, 6 ud af 10
Junior level 3:
Rockets Discovery, BRONZE, 3 ud af 10
Junior level 4:
Rockets Gravity, GULD, 1 ud af 1
Senior level 4:
Rockets Viper, GULD, 1 ud af 2
Junior coed elite:
Rockets Evil Eye, GULD, 1 ud af 1
Junior all girl elite:
Rockets Fire ‘n’ Smoke, SØLV, 2 ud af 7
Senior coed premier:
Rockets Curiosity, SØLV, 2 ud af 3
Senior all girl premier:
Rockets Pioneer, GULD, 1 ud af 2
Junior partner stunt:
Rockets Sunlight, GULD, 1 ud af 1
Junior coed group stunt:
Rockets Neemo, GULD, 1 ud af 2
Rockets Blue Sky, SØLV, 2 ud af 2
Junior all girl group stunt:
Rockets Delphinus, BRONZE, 3 ud af 6
Senior partner stunt:
Rockets Venus Elem, GULD, 1 ud af 4
Rockets Moonlight, BRONZE, 3 ud af 4
Rockets Fuse, 4 ud af 4
Senior all girl group stunt:
Rockets Champ, GULD, 1 ud af 3
GULD: 9
SØLV: 3
BRONZE: 3

45. EM 2017, Prag, Tjekkiet, juni 2017

Junior Coed Elite:
Rockets Evil Eye, 5 ud af 19
Junior All Girl Elite:
Rockets Fire ‘n’ Smoke, SØLV, 2 ud af 20
Senior Coed Premier:
Rockets Curiosity, 6 ud af 14
SØLV: 1

44. Sommercup 2017, Gladsaxe, juni 2017

Peewee Minor:
Rockets Sputnik, opvisning
Peewee level 2:
Rockets Universe, Opvisning
Peewee level 3:
Rockets Shooting Star, 6 ud af 8
Rockets Apollo, GULD, 1 ud af 8
Junior level 3:
Rockets Venus, 7 ud af 8
Rockets New Horizons, 5 ud af 8
Rockets Discovery, GULD, 1 ud af 8
Junior Coed Elite:
Rockets Evil Eye, GULD, 1 ud af 1
Junior All Girl elite:
Rockets Fire ‘n’ Smoke, opvisning
Senior Coed Premier:
Rockets Curiosity, opvisning
GULD: 3

43. DM 2007, Frederikshavn, marts 2017

Peewee Minor:
Rockets Sputnik, opvisning
Peewee level 2:
Rockets Universe, Opvisning
Peewee level 3:
Rockets Shooting Star, 7 ud af 10
Rockets Apollo, BRONZE, 3 ud af 10
Junior level 3:
Rockets Discovery, GULD, 1 ud af 10
Junior Coed Elite:
Rockets Evil Eye, GULD, 1 ud af 2
Junior All Girl elite:
Rockets Fire ‘n’ Smoke, GULD, 1 ud af 8
Senior level 3:
Rockets Challenger, BRONZE, 3 ud af 3
Senior Coed Premier:
Rockets Curiosity, SØLV, 2 ud af 3
Senior All Girl Premier:
Rockets Pioneer, BRONZE, 3 ud af 3
GULD: 3
SØLV: 1
BRONZE: 3

42. BCA Winter Weekender 2016, Blackpool, UK, december 2016

Senior Cheer Level 5 Restricted:
Rockets Sleeping Beauty (Evil Eye), GULD, 1 ud af 1
GULD: 1

41. Julecup 2016, Aalborg, november 2016

Peewee level 2:
Rockets Universe, Opvisning
Peewee level 3:
Rockets Shooting Star, 4 ud af 8
Rockets Apollo, SØLV, 2 ud af 8
Junior level 3:
Rockets Discovery, GULD, 1 ud af 7
Junior Coed Elite:
Rockets Sleeping Beauty (Evil Eye), SØLV, 2 ud af 2
Junior All Girl elite:
Rockets Fire ‘n’ Smoke, SØLV, 2 ud af 8
Senior Coed Premier:
Rockets Curiosity, SØLV, 2 ud af 3
Senior All Girl Premier:
Rockets Pioneer, SØLV, 2 ud af 3
GULD: 1
SØLV: 5

40. The European Open 2016, Paris, Frankrig, november 2016

Junior all girl elite:
Rockets Fire’n’Smoke, GULD, 1 ud af 5
Individual Junior:
Alva, BRONZE, 3 ud af 5
GULD: 1
BRONZE: 1

39. EM 2016, Wien, Østrig, juli 2016

Senior Partner:
Rockets Venus, 11 ud af 12
Senior Coed Premier:
Rockets Curiosity, 14 ud af 16
Junior Group stunt all girl elite:
Rockets Phoenix, SØLV, 2 ud af 15
Junior Group stunt coed elite:
Rockets Black Knights, SØLV, 2 ud af 8
Junior coed elite:
Rockets Unity, 8 ud af 20
Junior All Girl elite:
Rockets Fire ‘n’ Smoke, SØLV, 2 ud af 18
SØLV: 3

38. Summer Finals, Kristianstad, juni 2016

Senior level 1:
Rockets Airborne GB1, GULD, 1 ud af 3
GULD: 1

37. Summercup, Gentofte, juni 2016

Minor level 1:
Rockets Sputnik, opvisning
Peewee level 2:
Rockets Universe, opvisning
Peewee level 3:
Rockets Shooting Star, SØLV, 2 ud af 7
Rockets Apollo, GULD, 1 ud af 7
Junior level 3:
Rockets New Horizons, 4 ud af 7
Rockets Discovery, GULD, 1 ud af 7
Junior Coed Elite:
Rockets Unity, opvisning
Junior All Girl Elite:
Rockets Fire ‘n’ Smoke, GULD, 1 ud af 4
Senior level 3:
Rockets Challenger, BRONZE, 3 ud af 3
Senior Partner Stunt:
Rockets Falcon 9, SØLV, 2 ud af 4
Rockets Columbia, BRONZE, 3 ud af 4
Rockets Defying Gravity, 4 ud af 4
Rockets Deep Impact, opvisning
Senior Coed Premier Group Stunt:
Rockets Destiny, SØLV, 2 ud af 3
Junior Coed Elite Group Stunt:
Rockets Black Knights, GULD, 1 ud af 1
Junior All Girl Elite Group Stunt:
Rockets Phoenix, GULD, 1 ud af 4
GULD: 5
SØLV: 3
BRONZE: 2

36. Spring Open 2016, Paris, Frankrig, maj 2016

Junior all girl level 4:
Rockets Sleeping Beauty, GULD, 1 ud af 2
GULD: 1

35. DM 2016, København, marts 2016

Minor level 1:
Rockets Sputnik, opvisning
Peewee level 2:
Rockets Universe, opvisning
Peewee level 3:
Rockets Shooting Star, SØLV, 2 ud af 10
Rockets Apollo, GULD, 1 ud af 10
Junior level 3:
Rockets New Horizons, 4 ud af 12
Rockets Discovery, SØLV, 2 ud af 12
Rockets Sleeping Beauty, GULD, 1 ud af 12
Junior Coed Elite:
Rockets Unity, GULD, 1 ud af 2
Junior All Girl Elite:
Rockets Fire ‘n’ Smoke, GULD, 1 ud af 7
Senior level 3:
Rockets Airborne GB1, 7 ud af 7
Rockets Challenger, 5 ud af 7
Senior Coed Premier:
Rockets Curiosity, BRONZE, 3 ud af 3
Senior All Girl Premier:
Rockets Pioneer, SØLV, 2 ud af 3
Senior Partner Stunt:
Rockets Falcon 9, SØLV, 2 ud af 8
Rockets Venus, GULD, 1 ud af 8
Senior Coed Premier Group Stunt:
Rockets Last Hope, SØLV, 2 ud af 4
Junior Coed Elite Group Stunt:
Rockets Black Knights, SØLV, 2 ud af 2
Junior All Girl Elite Group Stunt:
Rockets Phoenix, GULD, 1 ud af 11
GULD: 6
SØLV: 6
BRONZE: 1

34. Beach Cup 2015 i Berlin, Tyskland, december 2015:

Senior coed premier, level 6:
Rockets Curiosity, GULD, 1 ud af 1
Senior Coed Group stunt:
Rockets Last Hope, 4 ud af 9
Senior partner stunt:
Rockets Venus, GULD, 1 ud af 7
Rockets Deep impact, BRONZE, 3 ud af 7
Junior coed level 5:
Rockets Unity: SØLV, 2 ud af 4
Junior Elite Coed group:
Rockets Black Knigths, SØLV, 2 ud af 4
GULD: 2
SØLV: 2
BRONZE: 1

33. Julecup 2015 i Aarhus, november 2015:

Peewee level 2:
Rockets Universe, opvisning
Peewee level 3:
Rockets Apollo, GULD, 1 ud af 8
Rockets Shooting Star, 4 ud af 8
Junior level 3:
Rockets Discovery SØLV, 2 ud af 16
Rockets New Horizons BRONZE: 3 ud af 16
Rockets Sleeping Beauty, 6 ud af 16
Senior level 3:
Rockets Airborne GB1, 7 ud af 7
Rockets Challenger, 6 ud af 7
Junior All Girl Elite:
Rockets Fire’n’Smoke, GULD, 1 ud af 7
Junior Coed Elite:
Rockets Unity, GULD, 1 ud af 1
Senior Coed Premier, level 6:
Rockets Curiosity: SØLV, 2 ud af 2
Senior All Girl Premier, level 6:
Rockets Pioneer: SØLV, 2 ud af 3
Senior Partner stunt:
Rockets Falcon 9, SØLV, 2 ud af 3
Rockets Venus, BRONZE, 3 ud af 3
Rockets Deep Impact, opvisning
Senior Coed group stunt:
Rockets Last Hope, SØLV, 2 ud af 2
Junior Coed group stunt:
Rockets Black Knights, GULD, 1 ud af 1
Junior All Girl Group Stunt:
Rockets Phoenix, GULD, 1 ud af 7
GULD: 5
SØLV: 5
BRONZE: 2

32. EM 2015 i Ljublana, Slovenien, juni 2015:

Junior Coed Elite:
Rockets Explorer, 13 ud af 16
Junior All Girl Elite:
Rockets Fire’n’Smoke, 4 ud af 21
Junior All Girl Elite Group Stunt:
Rockets Gemini, 20 ud af 20
Junior partner:
Rockets Olander & Gaerlan, SØLV, 2 ud af 4
Junior Coed Elite Group Stunt
Rockets Starcraft, BRONZE, 3 ud af 13
SØLV: 1
BRONZE: 1

31. SummerCup 2015 i Gladsaxe, juni 2015:

Minor cheer level 1:
Rockets Sputnik, opvisning
Peewee level 3:
Rockets Apollo, GULD, 1 ud af 7
Rockets Aquarius, SØLV, 2 ud af 7
Rockets Atlantis, 7 ud af 7
Junior level 3:
Rockets Dragon, 4 ud af 4
Senior level 3:
Rockets Curiosity, SØLV, 2 ud af 3.
Junior All Girl Elite:
Rockets Fire’n’Smoke, GULD, 1 ud af 2
Senior All Girl Premier:
Rockets Pioneer, GULD, 1 ud af 1
Junior All Girl Group Stunt:
Rockets Gemini GULD, 1 ud af 6
Rockets Ace, SØLV. 2 ud af 6
Senior All Girl Group Stunt:
Rockets bad boyz from Pluto, SØLV, 2 ud af 3
Rockets Spacejam, BRONZE, 3 ud af 3
Senior partner stunt:
Rockets Venus, GULD, 1 ud af 3
Rockets Falcon 9, SØLV, 2 ud af 3
Rockets Titan One, BRONZE, 3 ud af 3
GULD: 5
SØLV: 5
BRONZE: 2

30. DM 2015 i Randers, marts 2015

Minor Cheer lvl 1:
Sputnik; SØLV, 2 ud af 3
Peewee lvl 2:
Aquarius: GULD, 1 ud af 10
Atlantis 5 ud af 10
Peewee lvl 3:
Apollo: BRONZE, 3 ud af 6
Junior lvl 3:
Dragon, 4 ud af 7
Junior lvl 5:
Fire ‘n’ Smoke: GULD, 1 ud af 6
Junior Coed lvl 5:
Explorer: GULD, 1 ud af 1.
Senior AG lvl 6:
Pioneer: BRONZE, 3 ud af 3.
Senior Coed lvl 6:
Curiosity: BRONZE, 3 ud af 3.
Junior Partner Stunt
Calipso: GULD, 1 ud af 1
Senior Partner Stunt
Venus SØLV, 2 ud af 11
Space Engenieers, 5 ud af 11
Falcon 9, 7 ud af 11
Universe, 8 ud af 11
Junior Grp Stunt
Gemini: GULD, 1 ud af 9
ACE, 9 ud af 9.
Junior Grp Coed
Starcraft SØLV; 2 ud af 2
Senior Grp Stunt AG
Armstrong: BRONZE, 3 ud af 7
Senior Grp Coed
Cassini: GULD, 1 ud af 1
GULD: 6
SØLV: 3
BRONZE: 4

29. JuleCup 2014 i Randers, november 2014:

Peewee level 1:
Rockets Sputnik, BRONZE, 3 ud af 3
Peewee level 2:
Rockets Atlantis, BRONZE, 3 ud af 5
Rockets Aquarius, GULD, 1 ud af 5
Peewee level 3:
Rockets Apollo, SØLV, 2 ud af 6
Junior level 3:
Rockets Dragon, 7 ud af 8
Senior level 3:
Rockets Challenger, BRONZE, 3 ud af 6
Junior All Girl Elite:
Rockets Fire ‘n’ Smoke, SØLV, 2 ud af 7
Junior Coed Elite:
Rockets Explorer, BRONZE, 3 ud af 3
Senior All Girl Premier
Rockets Pioneer, SØLV, 2 ud af 3
Senior Coed Premier
Rockets Curiosity, SØLV, 2 ud af 4
Senior Partner Stunt:
Rockets Space Engineers, BRONZE, 2 ud af 4
Junior All Girl Elite Group Stunt:
Rockets Gemini, GULD, 1 ud af 5
Rockets Voyager, SØLV, 1 ud af 5
Senior All Girl Premier Group Stunt:
Rockets Armstrong, SØLV, 2 ud af 3
Senior All Girl Premier Group Stunt:
Rockets SpaceX, GULD 1 ud af 2
Rockets SpiderFab, SØLV, 2 ud af 2
GULD: 3
SØLV: 7
BRONZE: 5

28. Nordic Open 2014 i Randers, november 2014

Junior All Girl Elite:
Rockets Fire’n’Smoke, 5 ud af 7
Senior All Girl Premier:
Rockets Pioneer, 5 ud af 5
Junior All Girl Elite Group Stunt:
Rockets Voyager, BRONZE, 3 ud af 3
Rockets Gemini, SØLV, 2 ud af 3
Senior All Girl Premier Group Stunt:
Rockets Armstrong, BRONZE, 3 ud af 3
SØLV: 1
BRONZE: 2

27. EM 2014 i Tyskland:

Junior All Girl Elite group stunt:
Rockets Gemini, 11 ud af 19

26. SummerCup 2014 i Aalborg:

Minor Cheer lvl 1:
Rockets Sputnik: GULD, 1 ud af 2
Peewee Cheer lvl 2:
Rockets Atlantis: SØLV, 2 ud af 6
Rockets Aquarius, 4 ud af 6
Peewee Cheer lvl 3:
Rockets Apollo: GULD, 1 ud af 2
Junior Cheer lvl 3:
Rockets Discovery: GULD, 1 ud af 3
Junior All Girl Cheer Elite, lvl 5:
Rockets Explorer: GULD, 1 ud af 2
Senior cheer lvl 3:
Rockets Curiosity: GULD, 1 ud af 1
Junior All Girl Group:
Rockets Gemini: GULD, 1 ud af 7
Rockets Voyager: SØLV, 2 ud af 7
Rockets Rosetta: 7 ud af 7
Senior All Girl Group:
Rockets Stardust: GULD, 1 ud af 1
Senior Partner Stunt:
Rockets Falcon 9: BRONZE, 3 ud af 3
GULD: 7
SØLV: 2
BRONZE: 1

25. USASF Worlds 2014 i Orlando, FL. USA, april 2014

– Rockets Pioneer, International Open All Girl Elite (level 5), 21 ud af 49

24. DM 2014 i Frederikshavn:

Minor cheer lvl 1:
Rockets Sputnik: GULD, 1 ud af 3
Peewee cheer lvl 2:
Rockets Atlantis: GULD, 1 ud af 5
Peewee cheer lvl 3:
Rockets Apollo: GULD, 1 ud af 6
Junior cheer lvl 3:
Rockets Discovery: SØLV, 2 ud af 13
Rockets Galaxy: 6 ud af 13
Junior cheer lvl 5:
Rockets Explorer: SØLV, 2 ud af 5
Senior cheer lvl 3:
Rockets Curiosity: GULD, 1 ud af 4
Rockets Challenger: 4 ud af 4
Senior All Girl Cheer Premiere, lvl 6:
Rockets Pioneer: BRONZE, 3 ud af 3
Junior All Girl Group Elite:
Rockets Gemini: GULD, 1 ud af 9
Rockets Voyager: SØLV, 2 ud af 9
Rockets Rosetta: 7 ud af 9
Rockets Gravity: 8 ud af 9
Senior All Girl Group Premier:
Rockets Armstrong: GULD, 1 ud af 7
GULD: 6
SØLV: 3
BRONZE: 1

23. Julecup 2013:

Peewee cheer lvl 2:
Rockets Atlantis: GULD, 1 ud af 4
Peewee cheer lvl 3:
Rockets Apollo: GULD, 1 ud af 3
Junior cheer lvl 3:
Rockets Discovery: 6 ud af 8
Rockets Galaxy: 7 ud af 8
Junior cheer lvl 5:
Rockets Explorer: SØLV, 2 ud af 6
Senior cheer lvl 3:
Rockets Challenger: GULD, 1 ud af 1
Senior All Girl Cheer Premiere, lvl 6:
Rockets Pioneer: SØLV, 2 ud af 2
Junior All Girl Group Elite:
Rockets Gemini: 7 ud af 7
Rockets Viper: BRONZE, 3 ud af 7
Rockets Voyager: SØLV, 2 ud af 7
Senior All Girl Group Premier:
Rockets Armstrong: BRONZE, 3 ud af 5
Rockets Starfighter: SØLV, 2 ud af 5
GULD: 3
SØLV: 4
BRONZE: 2

22. EM 2013, Glasgow, Skotland, juni-juli 2013

Rockets Explorer, Junior Cheerleading All Girl Elite, 7. plads (ud af 9)
Rockets Gemini, Junior All Girl Group Stunt, 8. plads (ud af 15)
Rockets Curiosity, Senior Cheerleading All Girl Premier , 9. plads (ud af 11)

21. Summercup 2013, Tilst, Danmark, juni 2013

Peewee Minor Cheer lvl 1:
Rockets Sputnik, GULD, 1 ud af 3
Peewee Cheer lvl 3
Rockets Apollo, GULD, 1 ud af 5
Rockets Atlantis, 4 ud af 5
Senior Cheer lvl 3:
Rockets Challenger, SØLV, 2 ud af 2
Junior All Girl Group:
Rockets Viper, SØLV, 2 ud af 7
Rockets Pluto, 6 ud af 7
Rockets Hubble, 7 ud af 7
GULD: 2
SØLV: 2

20. DM 2013, Frederikshavn, Danmark, marts 2013

– Rockets Sputnik, Peewee minor Cheerleading, SØLV (ud af 4)
– Rockets Atlantis, Peewee Cheerleading, 12. plads (ud af 14)
– Rockets Apollo, Peewee Cheerleading, GULD (ud af 14)
– Rockets Galaxy, Junior Cheerleading level 3, 6. plads (ud af 8)
– Rockets Discovery, Junior Cheerleading level 3, GULD (ud af 8)
– Rockets Explorer, Junior Cheerleading All Girl Elite, SØLV 2. plads (ud af 5)
– Rockets Challenger, Senior Cheerleading level 3, GULD (ud af 4)
– Rockets Curiosity, Senior Cheerleading All Girl Premier, BRONZE (ud af 3)
– Rockets Pioneer, Senior Cheerleading Coed Premier, BRONZE (ud af 4)
– Rockets Gemini, Junior Groupstunt All Girl Elite, SØLV (ud af 6)
– Rockets Starfighter, Senior Groupstunt All Female Premier , SØLV (ud af 6)
– Rockets Rovers, Senior Groupstunt Coed Premier, GULD (ud af 3)
GULD: 4
SØLV: 4
BRONZE: 2

19. Julecup 2012, Frederikshavn, Danmark, December 2012

– Rockets Apollo, Peewee Cheerleading, GULD, 1. plads (ud af 7)
– Rockets Galaxy, Junior Cheerleading level 3, BRONZE, 3. plads (ud af 3)
– Rockets Discovery, Junior Cheerleading level 3, GULD, 1. plads (ud af 3)
– Rockets Explorer, Junior Cheerleading All Girl Elite, BRONZE, 3. plads (ud af 7)
– Rockets Challenger, Senior Cheerleading level 3, SØLV, 2. plads (ud af 3)
– Rockets Curiosity, Senior Cheerleading All Girl Premier, SØLV, 2. plads (ud af 2)
– Rockets Pioneer, Senior Cheerleading Coed Premier, GULD, 1. plads (ud af 4)
– Rockets Viper, Junior Grou Stunt All Girl Elite, SØLV, 2. plads (ud af 4)
– Rockets Gemini, Junior Groupstunt All Girl Elite, BRONZE, 3. plads (ud af 4)
– Rockets Starfighter, Senior Groupstunt All Girl Premier , GULD, 1. plads (ud af 3)
– Rockets Glory, Senior Groupstunt All Girl Premier, BROZE, 3. plads (ud af 3)
GULD: 4
SØLV: 3
BRONZE: 4

18. EM 2012, Amsterdam, Holland, Juli 2012

– Rockets Viper, Junior Coed Group stunt, 4. plads (ud af 5)
– Rockets Rovers, Senior Coed Group Stunt

17. USASF Worlds 2012 i Orlando, FL. USA, april 2012

– Rockets Pioneer, International Open All Girl Elite (level 5), 15 ud af 36

16. ICU Worlds 2012 i Orlando, FL. USA, april 2012

– Team Denmark (Rockets Pioneer), All Girl Elite Cheerleading (level 5), 8. plads ud af 11
– Team Denmark (Rockets Starfighter), All Girl Premier Groupstunt, 11. plads ud af 12

15. DM 2012, Århus, Danmark, marts 2012

– Rockets Sputnik, Peewee Minor Cheerleading, BRONZE, 3. plads (ud af 3)
– Rockets Atlantis, Peewee Cheerleading, 11. plads (ud af 13)
– Rockets Apollo, Peewee Cheerleading, SØLV, 2. plads (ud af 13)
– Rockets Galaxy, Junior Cheerleading level 3, 4. plads (ud af 6)
– Rockets Discovery, Junior Cheerleading level 3, GULD, 1. plads (ud af 6)
– Rockets Explorer, Junior Cheerleading All Girl Elite, BRONZE 3. plads (ud af 6)
– Rockets Challenger, Senior Coed Cheerleading, BRONZE, 3 plads (ud af 3)
– Rockets Pioneer, Senior All Girl Cheerleading, 4. plads (ud af 4)
– Rockets Gemini, Junior All Girl Group Stunt, 4. plads (ud af 6)
– Rockets Viper, Junior Coed Group Stunt, GULD, 1. plads (ud af 5)
– Rockets Starfigther, Senior All Girl Group stunt, SØLV, 3. plads (ud af 4)
– Rockets Rovers, Senior Coed Group stunt, SØLV, 2. plads (ud af 3)
– Rockets Orion, Senior Partner Stunt, 5. plads (ud af 5)
– Rockets Junior Dance, Junior Freestyle Pom, 5. plads (ud af 8)
GULD: 2
SØLV: 3
BRONZE: 3

14. VI. Beach Cup, Tropical Islands, Berlin, Tyskland, December 2011

– Rockets Atlantis, Peewee Groupstunt, 12. plads (ud af 12)
– Rockets Ekspress, Peewee Groupstunt, 9. plads (ud af 12)
– Rockets Spirit, Peewee Groupstunt, 8. plads (ud af 12)
– Rockets Mercury, Junior All Gril Group Stunt, 19. plads (ud af 20)
– Rockets Starshine, Junior All Gril Groupstunt, 12. plads (ud af 20)
– Rockets Stardust, Junior All Gril Groupstunt, 9. plads (ud af 20)
– Rockets Starfighter, Senior All Gril Groupstunt, 8. plads (ud af 17)
– Rockets Rovers, Senior Coed Groupstunt, 8. plads (ud af 14)
– Rockets Augulle, Senior All Girl Two Base Partnerstunt, 4. plads (ud af 6)
– Rockets Pioneer, Senior All Girl Cheerleading, 7. plads (ud af 10)

13. Julecup 2011, FFK centeret, Frederikshavn, Danmark, November 2011

– Rockets Discovery, Junior All Girl Cheerleading level 3, GULD, 1. plads (ud af 2)
– Rockets Explorer, Junior All Girl Cheer Elite, GULD, 1. plads (ud af 2)
– Rockets Gemini, junior All Girl Gorup Stunt, GULD, 1. plads (ud af 2)
GULD: 3

12. EM 2011, Tesla Arena – Prag, Tjekkiet, Juli 2011

– Rockets Starfghter: Senior All Girl Groupstunt, 7. plads (ud af 10)
– Rockets Challenger, Senior All Girl Premier Cheerleading, 8. plads (ud af 8.)

11. VIII. Elite Cheerleading Championship 2011, Moviepark – Bottrup, Tyskland, Juni 2011

– Rockets Explorer, Junior Cheerleading, 28. plads (ud af 36)
– Rockets Gemini, Junior All Girl Groupstunt, 24. plads (ud af 31)
– Rockets Starfighter: Senior All Girl Groupstunt, 21. plads (ud af 33)

10. DM 2011, Elro Arena – Randers, April 2011

– Rockets Apollo: Peewee Cheerleading, 6. plads (ud af 11)
– Rockets Discovery, Junior Cheerleading level 3, GULD, 1. plads (ud af 3)
– Rockets Explorer, Junior Cheerleading All Girl Elite, SØLV 2. plads (ud af 8 )
– Rockets Gemini, Junior Groupstunt, SØLV, 2. plads (ud af 7)
– Rockets Challenger, Senior All Female Cheerleading, BRONZE 3. plads (ud af 5)
– Rockets Starfighter, Senior All Female Gourpstunt, 5. plads (ud af 6)
– Rockets Rovers, Senior Coed Groupstunt, 4. plads (ud af 4)
GULD: 1
SØLV: 2
BRONZE: 1

9. Beach Cup 2010, Tropical Islands – Berlin, December 2010

– Rockets Apollo: Peewee Cheerleading, 9. plads (ud af 13)
– Rockets Discovery, Junior Group Routine, 6. plads (ud af 7)
– Rockets Explorer, Junior Cheerleading, 10. plads (ud af 13)
– Rockets Gemini, Junior Groupstunt, 11. plads (ud af 14)
– Rockets Challenger, Senior All Female Cheerleading, BRONZE, 3. plads (ud af 10)
– Rockets Starfighter, Senior All Female Gourpstunt, SØLV, 2. plads (ud af 15)
– Anna Hougaard, Individual, BRONZE, 3. plads (ud af 18)
SØLV: 1
BRONZE: 2

8. Scandinavian Cheer Trophy 2010, Tivoli – København, September 2010

– Rockets Apollo: Peewee Cheerleading, SØLV, 2. plads (ud af 2)
– Rockets Explorer: Junior Cheerleading, GULD, 1. plads (ud af 3)
– Rockets Gemini: Junior Groupstunt All Girl, GULD, 1. plads (ud af 2)
– Rockets Challenger: Senior Cheerleading All Female, GULD, 1. plads (ud af 1)
– Rockets Starfighter: Senior Groupstunt All Female, BRONZE, 3. plads (ud af 5)
– Rockets Rovers: Senior Groupstunt Coed, SØLV, 2. plads (ud af 4)
– Anna Hougaard: Individual, GULD, 1. plads (ud af 2)
GULD: 4
SØLV: 2
BRONZE: 1

7. EM 2010, Helsinki Ice Hall, Helsinki, Juli 2010

– Rockets Explorer: Junior Cheerleading, 9. plads (ud af 11)
– Rockets Starfighter: Senior Groupstunt, 10. plads (ud af 12)

6. DM 2010, Arena Nord, Frederikshavn, Marts 2010

– Rockets Apollo: Peewee Cheerleading, 10. plads (ud af 11)
– Rockets Explorer: Junior Cheerleading – Niveau A, SØLV, 2. plads (ud af 8 )
– Rockets Gemini: Junior Groupstunt, 5. plads (ud af 8 )
– Rockets Challenger: Senior Cheerealding All Female, BRONZE, 3. plads (ud af 5)
– Rockets Starfighter: Senior Groupstunt All Female, BRONZE, 3. plads (ud af 9)
SØLV: 1
BRONZE: 2

5. Beach Cup 2009, Tropical Islands, Berlin, Novmeber 2009

– Rockets Voyager: Junior Group Routine, 4. plads (ud af 5)
– Rockets Starfighter: Junior Group Routine, GULD, 1. plads (ud af 5)
– Rockets Skylab: Junior Groupstunt, 16. plads (ud af 20)
– Rockets Starfighter: Junior Groupstunt, 12. plads (ud af 20)
– Rockets Gemini: Junior Groupstunt, 7. plads (ud af 20)
– Malene “Malle” Christiansen: Individual, SØLV, 2. plads (ud af 19)
GULD: 1
SØLV: 1

4. European Open 2009, Disneyland, Paris, September 2009

– Rockets Starfighter: Senior All-Girl Groupstunt, 6. plads (ud af 8 )

3. European Cheerleading Championship 2009 (EM), Nyköping Sverige, Juli 2009

– Rockets Starfighter: Junior All-Girl Groupstunt, 9. plads (ud af 14)

2. Scandinavian Cheer Trophy 2009, Legoland Billund, Maj 2009

– Rockets Starfighter: Junior All-Girl Groupstunt, GULD, 1. plads (ud af 4)
– Rockets Galaxy: Junior All-Girl Groupstunt, 4. plads (ud af 4)
GULD: 1

1. DM 2009, Farum Arena, Farum, Marts 2009

– Rockets Explorer: Junior Cheerleading – Niveau A, 4. plads (ud af 10)
– Rockets Starfighter: Junior Groupstunt, SØLV, 2. plads (ud af 9)
SØLV: 1