Rockets Holdinddelingsuge, uge 33
Her er vigtig info om den kommende sæson samt holdinddelingsugen – vi glæder os til at se jer.
Rockets har holdinddelingsuge i uge 33.
Holdinddelingsugen er for udøvere født i 2011 eller tidligere.
Før du/dit barn deltager til Rockets holdinddelingsuge er det vigtigt at I har sat jer ind i de hold Rockets tilbyder, samt de krav der stilles for at gå på de tilbudte hold.
Holdlister med fordeling af udøvere vil blive offentliggjort senest den 19. august kl 12.
Al træning starter i uge 34.
Holdinddelingsuge, uge 33 – træning:
Tirsdag 17-19: Peewee (2008-2011)
Onsdag 17-19: Junior (2004-2007)
Torsdag 19-21: Senior (2003-tidligere)
Fredag 17-19: Peewee (2008-2011)
Lørdag 12-14: Junior (2004-2007)
Søndag 10-12: Senior (2003-tidligere)
Infomøder, uge 33
Tirsdag 19-19.30: Peewee infomøde
Onsdag 19-19.30: Junior infomøde
Torsdag: 18.30-19.00: Senior infomøde
Rockets hold 2019/2020:
Rockets Pluto, Peewee Mini Minor
Rockets Sputnik, Peewee Minor
Rockets Universe, Peewee lvl 2
Rockets Shooting Star, Peewee lvl 3
Rockets Apollo, Peewee lvl 3 *Krav for udtagelse
Rockets Fuse, Junior lvl 3 Rockets Discovery, Junior lvl 3
Rockets Gravity, Junior lvl 4 *Krav for udtagelse
Rockets Fire’n’Smoke, Junior lvl 5 *Krav for udtagelse
Rockets Pioneer, Senior All Girl lvl 6 *Krav for udtagelse
Rockets Curiosity, Senior Coed lvl 6 *Krav for udtagelse
Rockets Freestyle Pom Dancehold – junior og senior, tilmelding via email: info@rocketscheerleaders.com
Træningstider sæson 19/20
Mandag |
Tirsdag |
Onsdag |
Torsdag |
Fredag |
Lørdag (ulige) |
Lørdag (lige) |
Søndag (ulige) |
Søndag (lige) |
17-19: Apollo, Shooting Star, Gravity 16.30- 17.30: Pluto (ECV) 17.30-19: Sputnik (ECV) |
17-19: Discovery Fuse 17-19.30: Fire’n’ Smoke |
17-19: Apollo, Shooting Star, Universe |
16-17: Fire’n’Smoke spring 17-19: Discovery Gravity 17-19.30: Fire’n’Smoke 17-18: Apollo spring 18-19: Apollo spring |
17-20: Springhold |
10-12: Apollo, Gravity |
|||
19-21: Pioneer, Curiosity |
19-21: Pioneer, Curiosity |
19-21: Starfighter 19-20: Dance (ECV) 20-21: Dance (ECV) |
12-14: Fuse, Discovery |
12-14: Pioneer, Curiosity, Fire’n’ Smoke |
||||
14-16: Sputnik |
14-16: Universe, Shooting Star, |
Trænere sæson 2019/2020:
Pluto: Sara Herlev, Camilla Wessing
Sputnik: Sara Herlev, Camilla Wessing
Universe: Simone Madsen, Jazmin Nørrevig
Shooting Star: Albert Damgaard, Sofie Eickworth
Apollo: Freja Hansen, Lasse Salomonsen
Fuse: Camilla Wessing
Discovery: Julie Snowman, Emma Merkel
Gravity: Susan Frandsen, Victoria Broe
Fire’n’Smoke: Julie Møller, Caroline Pilegaard
Pioneer: Katja Stamer, Lina Kogoj, Matjaz Gerbec
Curiosity: Frederik Pedersen, Lina Kogoj, Matjaz Gerbec
Rockets Starfighter: Gerardo Redondo
Freestyle Pom Dancehold: Miamiranda Celinder